Tervezőgrafika és illusztráció felvételi előkészítő
kezdőknek és haladóknak


A grafika a kreatív művészeti területek egyik legnépszerűbb ága. Olyan szerteágazó, hogy bár mindenkinek ismerősen cseng, mégis nehezen meghatározható műfaj. Kurzusunk segít e sokszínű világban való tájékozódásban.

A tervezőgrafika vizuális gondolkodás, problémamegoldás és kommunikáció egyben. Olyan terület, ahol a kreativitás találkozik a stratégiai gondolkodással, ahol a jó ötleteknek valódi súlya van. Ha tervezőgrafikus szeretnél lenni – akár egyetemi felvételire készülsz, akár pályát váltasz –, ez a kurzus neked szól.
A vizuális kommunikáció iránti igény folyamatosan nő – a márkák, startupok, kulturális projektek és nonprofit szervezetek mind tervezőgrafikusokra támaszkodnak. Az AI sok mindent automatizál, de a gondolkodó, koncepcióban erős grafikusok munkáját nem váltja ki.
Ez a kurzus egy intenzív, gyakorlatorientált felkészítés, amely segít megérteni, hogyan gondolkodik egy profi grafikus – és hogyan építs olyan portfóliót, ami alkalmas lehet az egyetemi felvételin való továbbjutásra.

AMIT MEGTANULHATSZ:

Arculattervezés
– márkák vizuális identitásának megalkotása az alapoktól.

Csomagolástervezés
– vizuálisan erős, piacképes termékmegjelenések létrehozása.

Illusztráció
– kézzel rajzolt és digitális technikák ötvözése.

Kiadványtervezés
– magazinok, brosúrák látványos és átlátható vizuális rendszerei

Tipográfia, kompozíció, színtan
– a vizuális nyelv szabályai és lehetőségei.

Portfólióépítés és felvételi felkészítés
– lépésről lépésre.

A grafikusi tevékenység alapfeltétele a készségszintű Adobe CC (Photoshop és Illustrator, majd később InDesign programismeret), melyeket a tervezési folyamatok profi kivitelezéséhez szükséges elsajátítani. Kurzusunkat úgy alakítottuk, hogy ezek készség szintű használatának oktatása része a képzésnek.

A kurzuson való részvételhez szükséges egy saját laptop és az Adobe Illustrator, Adobe Photoshop és Adobe InDesign programok.

A kurzushoz való csatlakozási lehetőség folyamatos, de csak abban az esetben működik, ha a tanév későbbi időpontjaiban csatlakozó, a csoport többi tagjával azonos felkészültségi szinten van.
Kurzusainkat úgy alakítottuk ki, hogy azokhoz távolról, online csatornán is be lehet kapcsolódni.

A képzések a tanév alatt 3 modulból állnak, 3 x 12 alkalom, összesen 108 óra.
I. modul: szeptember-december - 12 alkalom
II. modul január-március - 12 alkalom
III. modul április-június – 12 alkalom

Vezeti: Csia Boglárka tervezőgrafikus

Időpont:
Csütörtök, 17:15–19:15

Ajánlott korosztály:
15 éves kortól egészen felnőtt korig. Felvételire készülőknek és pályakeresőknek/váltóknak

Ára: Programismeret és grafikai kurzus: 120.000,- Ft/ modul (12 alkalom)

Időpont:
Kedd, 15:30 – 18:15 (Első alkalom: szeptember 30.)

Ajánlott korosztály:
16 éves kortól egészen felnőtt korig. Felvételire készülőknek és pályakeresőknek/váltóknak

Ára: Programismeret és grafikai kurzus: 120.000,- Ft / modul (12 alkalom)

A Manzart Rajziskola grafikai képzésére nincs felvételi vizsga.

Helyszín: Manzart Kult – 1077 Budapest, Csányi utca 7.

A csoport a jelentkezés sorrendjében alakul ki minimum 6, maximum 10 fő részvételével.

FONTOS:
A kurzus 12 alkalmas periódusokban van feltüntetve, de a grafikai képzés eredményessége hosszabb idő után, várhatóan egy iskolai év alatt tud megmutatkozni. A művészeti egyetemek grafika szakára a teljeskörű grafikai felkészülés akár több éven keresztül is tarthat, ezért érdemes akár 9-10. osztálytól elkezdeni.